Кредит для ФОП: складність отримання позики підприємцем

Брак вільних грошей для розвитку бізнесу – поширена проблема серед підприємців України. Кредит для ФОП отримати досить складно, особливо в період кризи. Набагато охочіше мікрофінансові організації та банківські структури видають невеликі споживчі кредити.

Банки неохоче видають кредити підприємцям з тієї причини, що власник бізнесу сам приносить собі дохід. Рішення кредитора залежить від кредиторської та дебіторської заборгованості, динаміки грошових потоків, інших фінансових показників бізнесу претендента на позику.

Для прийняття остаточного рішення часто збирають кредитний комітет. Більш того – банк може навіть оглянути місце ведення бізнесу і відмовити в видачі коштів під відсотки з причин, які не стане пояснювати.

Мета кредитування ПП

Приватні підприємці (ПП) хочуть отримати кредит з різних причин.

 • Відкриття нової філії, торгової точки, офісу, шоурума або пункту видачі.
 • Закупівля товарів у постачальника, розширення асортименту.
 • Необхідність вкладень в маркетинг, рекламу для залучення нових клієнтів.
 • Придбання дорогого устаткування, програмного забезпечення, нерухомості або транспорту.
 • Навчання персоналу, оренда приміщення для офісу, складу або майстерні.
 • Розширення сфери діяльності, власне виробництво.

Також поширеною причиною звернення в банк або іншу організацію, яка видає гроші в борг, є запуск власної справи, коли терміново потрібні гроші для стартового капіталу. Банк при цьому може запросити детальну інформацію про бізнес, включаючи бізнес-план.

В результаті ви зможете покрити касові розриви, поповнивши обігові кошти. Отримання грошей в борг під невеликі відсотки дозволить власнику бізнесу поліпшити якість продукту і обслуговування, інвестувавши в свій проект.

Переваги кредитування підприємців приватним інвестором

Велику кількість кредитів приватним підприємцям в Україні видають організації, які не мають відношення до банків. Приватні інвестори готові запропонувати великі суми грошей в борг на досить вигідних умовах, і єдиною вимогою до позичальників при цьому є наявність нерухомого майна, яке необхідно використовувати як гарантію платоспроможності.

Чому звернення до приватного інвестора – це вигідно і зручно для СПД?

 1. Приватний кредитор не запитує накладні, рахунки-фактури, не уточнює такі дані, як оборот, виручка, прибуток і ін.
 2. Він не вимагає надавати звітність, податкові декларації, свідоцтво про реєстрацію.
 3. Незалежну експертну оцінку нерухомості проводять безкоштовно.
 4. Рішення кредитора щодо запиту на кредит можна дізнатися протягом 10 хвилин після звернення, а отримати гроші реально в цей же день.
 5. Не потрібно підтверджувати цільове призначення кредиту.
 6. Термін ведення бізнесу не впливає на рішення кредитора.

В результаті позичальник отримує велику суму грошей на розвиток власної справи незалежно від свого статусу підприємця – будь він досвідченим власником середнього бізнесу з регулярним доходом і великим потоком замовлень або новачком з нульовою звітністю.

В якості забезпечення за кредитом може виступати квартира або будинок, в якому проживає бізнесмен. Також це може бути інша нерухомість, якою він володіє, наприклад, технічне приміщення, яке він використовує в своїх цілях. Приватні інвестори не висувають обмежень в плані експлуатації закладених об’єктів, це означає, що користуватися ними в комерційних цілях, здавати в оренду дозволено.

Заставою може бути об’єкт, який ви тільки що придбали. Тобто якщо ви позичили у знайомого або партнера велику суму на покупку приміщення під склад або магазин, всі кошти можна віддати на наступний день, звернувшись до приватного інвестора.

Ми видаємо кредити на бізнес незалежно від типу суб’єкта підприємницької діяльності (СПД). Допомагаємо запобігти ризикам з урахуванням специфіки вашого бізнесу, підбираємо оптимальні умови кредитної програми. Позичальником може бути як юридична, так і фізична особа-підприємець, яка веде бізнес в Україні.

Щоб оформити кредит для ФОП, зв’яжіться з менеджером небанківської фінансової організації Credit96.