Кредитування під заставу нерухомості – чудове і часом єдине доступнерішення більшості фінансових проблем сучасної людини. Якщо у вас виникла необхідність отримати екстрену матеріальну допомогу, при цьому ви розумієте, що із часом зможете повернути борги, а у вашій власності є нерухомість, вибирайте організацію, яка зможе надати вам потрібну суму під заставу приміщення, його частини або ділянки землі.
Вимоги до претендента на отримання великої суми грошей залежать від структури, яка видає позику. Як правило, всі вони перераховані на сайті компанії і в договорі. Основною і найпоширенішою перешкодою на шляху до оформлення угоди є відсутність необхідних документів, в тому числі довідки про доходи.
Не кожна платоспроможна людина може надати підтвердження свого доходу. Найчастіше підприємці, приватні бухгалтери, фрілансери, жінки в декретній відпустці, студенти та пенсіонери позбавлені можливості пред’явити все з довгого списку необхідних для застави паперів.
Стандартний перелік документів для застави нерухомості
Щоб довести свою спроможність своєчасно погасити заборгованість, враховуючи процентну ставку, заздалегідь підготуйте пакет довідок та письмових підтверджень.
Виділяють 4 ключові категорії документів, обов’язкових при оформленні кредиту під заставу нерухомості в банківській організації.
- Підтверджуючі особистість.
Більшість банків вимагають показати оригінал паспорта. Іноді для додаткової ідентифікації особистості у вас можуть запросити ІПН, закордонний паспорт, пенсійне посвідчення, водійські права і ін.
- Підтверджуючі сімейний стан.
Для характеристики сімейного положення знадобляться свідоцтва – про шлюб та про народженні дітей. Навіть якщо у вас немає чоловіка або дружини, з вас можуть зажадати підтвердження цього факту, завірене нотаріусом.
- Підтверджуючі платоспроможність.
Велика частина документів відноситься саме до цієї категорії. Рішення кредитора в першу чергу залежить від наявності трудового договору або трудової книжки, завіреної роботодавцем, різних довідок (2-ПДФО, за формою банку, за формою роботодавця), виписки з банківських карт і рахунків, а також підтверджень додаткових джерел заробітку.
- Підтверджуючі право на заставну нерухомість.
Об’єкт, який ви плануєте закласти, повинен відповідати певним критеріям. Для схвалення запиту на кредит знадобиться технічний план приміщення і техпаспорт, договір купівлі-продажу або дарча (залежно від способу отримання права власності), оригінал права власності або виписка з ЕГРП, висновок оцінювача нерухомості для визначення її ліквідності і ціни, від якої залежить сума кредиту, терміни і відсотки. В окремих випадках у вас можуть запросити також докази сплачених комунальних платежів, план поверхів і виписку з будинкової книги.
Це далеко не повний список всіх можливих паперів, які банки і кредитні організації мають право запитувати у своїх клієнтів. Основна незручність полягає в тому, що потенційному позичальникові потрібно відвідувати заклад з оригіналами документів, чекати своєї черги, і через численні формальності процес оформлення угоди затягується.
Які документи необхідно підготувати при зверненні до приватного інвестора?
Процедура оформлення кредиту від приватної особи відрізняється від аналогічного процесу в будь-якій банківській організації швидкістю, високою ймовірністю схвалення і мінімальним пакетом необхідних документів.
Що може знадобитися?
- Паспорт, ідентифікаційний номер платника податків.
- Довідка про те, де ви офіційно прописані.
- Документальне підтвердження права власності на будинок або квартиру.
- Технічна документація на нерухоме майно.
Права на нерухомість вступають в силу з моменту державної реєстрації. Навіть якщо ви не прописані в приміщенні, яке плануєте використовувати як заставу, ви можете закласти його, якщо є власником. У деяких випадках об’єктом, що підтверджує платоспроможність позичальника, виступають комерційні або технічні приміщення, а також ділянки землі. При цьому для оформлення позики не потрібні додаткові довідки – тільки перераховані вище документи.
Ще однією важливою перевагою отримання кредиту від приватного інвестора є можливість використовувати електронні копії документів. Досить просто зв’язатися з кредитором онлайн, відправити скани паперів на e-mail і на протязі 10 хвилин очікувати рішення кредитора.
Щоб дізнатися більше про список документів, необхідних для оформлення кредиту під заставу нерухомості, відправте заявку на сайті або зверніться до менеджера компанії Credit96 будь-яким зручним способом.