Як скласти розписку в отриманні грошей?

Передача грошових коштів в борг часто супроводжується оформленням документів – навіть якщо мова йде про угоду між хорошими знайомими або родичами. Як правило, офіційним підтвердженням фінансової допомоги на умовах повернення під відсоток є договір, а також розписка, яка може як доповнювати договір, так і бути самостійною і повноцінною гарантією повернення коштів позичальником.

Як скласти розписку в отриманні грошей? На перший погляд може здатися, що підготовка такого документа не вимагає спеціальних знань, особливо якщо він пишеться від руки. Насправді це не так, адже навіть не завірена нотаріально боргова розписка має юридичну силу. У крайніх випадках, коли позичальник відмовляється від виплат боргу або не враховує процентну ставку, суд може провести почеркознавчу експертизу і довести зобов’язання позичальника перед позикодавцем.

Розписка є законною гарантією повернення коштів і виключає гостру необхідність вимагати у позичальника довідку про доходи. Для людини, яка хоче отримати велику суму в борг, але не може підтвердити свої доходи офіційно, це оптимальний спосіб підтвердити свою платоспроможність. Набагато складніше готувати великий пакет документів для отримання банківського кредиту. Адже навіть якщо у вас відмінна кредитна історія, великий стаж роботи і висока заробітна плата, банк не може гарантувати схвалення запиту на кредит

Як правильно пишеться розписка на отримання грошей?

Якщо ви плануєте звернутися до приватного кредитору і оформити позику, в тому числі під заставу нерухомості, вивчіть актуальні правила оформлення розписки. Нижче описана ключова інформація, яка має бути присутня в документі.

  • Паспортні дані позичальника і кредитора, їх контакти.
  • Сума кредиту і терміни погашення (цифрою і прописом).
  • Валюта, в якій видані гроші, курс.
  • Дві дати – передачі грошей і оформлення документа (в більшості випадків вони збігаються).
  • Мета видачі грошових коштів (як правило, досить вказати: «Дано в борг»).
  • Підписи обох сторін.

Ви можете знайти зразок розписки в інтернеті або попросити у юриста приклад документа.

Для приватного інвестора документ є свого роду страхуванням грошей. Але не варто перекладати всю відповідальність за коректне складання розписки на кредитора. Позичальник також зацікавлений в правильності всіх даних, прописаних в документі.

Додаткові заходи безпеки при складанні розписки

Іноді кредитор вдається до додаткових заходів безпеки. Можна прикріпити до розписки копії документів сторін угоди. Як для кредитора, так і для позичальника вкрай важливо звірити всі цифри та інші дані, зазначені в документі, з паспортними даними, переконатися в правильності зазначених дат і суми, включаючи відсотки.

Якщо конкретних термінів немає, і кредитор згоден забезпечити максимально комфортні умови для позичальника, останній не звільняється від матеріальної відповідальності перед інвестором.

Людина, що отримала гроші в борг, є зобов’язаною погасити його протягом 30 днів після письмового запиту кредитора про те, що потрібно повернути кошти.

Згідно із законодавством України, розписка діє протягом 3-х років з моменту підписання. Бажано відразу підготувати 2 примірника документа і не забути на кожному з них проставити підписи.

Якщо мова йде про кредит від приватної особи під заставу, необхідно вказати характеристики об’єкта, який використовується в якості застави. Для нерухомості це може бути інформація про вартість приміщення або ділянки, визначеної професійним оцінювачем, а також технічні дані і ін.

Нотаріальне посвідчення підвищує статус документа, але в будь-якому випадку розписка підтверджує факт заборгованості позичальника і зобов’язує його своєчасно виконувати зобов’язання. Якщо ви хочете взяти в борг велику суму, наприклад, під заставу будинку, квартири або промислового приміщення, великої ділянки землі, варто скласти рукописну розписку і завірити її у нотаріуса. Це допоможе вам підтвердити справжність документа, хоча і вимагає додаткових витрат.

Винятком є ​​той випадок, коли ви звертаєтеся в перевірену мікрофінансову організацію, у якої є свій сайт, відгуки, докази взаємовигідних умов приватного кредитування.

Якщо у вас є вагомі приводи довіряти небанківської організації, достатньо звичайної розписки, без залучення нотаріуса.

Кредиторам важливо пам’ятати про те, що стягнути борг можна протягом трьох років з моменту оформлення розписки. При цьому якщо кредит був взятий в національній валюті, позичальник змушений гасити борг з урахуванням індексу інфляції за період прострочення.

Розписка набуває юридичної сили з моменту її підписання, але тільки якщо при цьому враховані всі правила оформлення документа. Щоб дізнатися докладніше про те, як скласти розписку в отриманні грошей, зв’яжіться з менеджером компанії Credit96.